Ukraina kaitseministri endine abi läks üle Donetski rahvavabariigi poolele

 (74)
Ukraina kaitseministri endine abi läks üle Donetski rahvavabariigi poolele
Foto: Sergei Stepanov, NPA

Ukraina kaitseministri endine abi kindralmajor Oleksandr Kolomijets läks üle niinimetatud Donetski rahvavabariigi poolele, teatas ta ise pressikonverentsil Donetskis mässuliste veebilehtede vahendusel.

„Ma olen Ukraina relvajõudude kindralmajor Kolomijets, Oleksandr Vjatšeslavovõtš, minu viimane ametikoht oli Ukraina kaitseministri abi, peamine sõjaline analüütik. Hakkan tööle Donetski rahvavabariigi heaks,“ teatas Kolomijets pressikonverentsil, vahendab UNIAN.

Kolomijets täpsustas, et töötas 19 aastat Donetski oblasti sõjaväekomissarina. Ülejooksik teatas, et pidi Kiievist ära tooma perekonna, sest kartis oma poolevahetuse tagajärgi. Lisaks sellele väitis Kolomijets, et mässuliste poolele tahab üle tulla palju Ukraina sõjaväelasi.

„Paljud Ukraina armee ohvitserid helistavad ja tahavad siia naasta. Aga nad kardavad, et seal ei lasta neid vabaks. Praegu käivad ainult läbirääkimised, aga lähemal ajal tulevad nad minu arvates tagasi,“ ütles Kolomijets.

Veel teatas Kolomijets, et Ukraina poolel sõdivad „natsionalistlike salkade vabatahtlikud“.

Kolomijets ennustas ka lähimal ajal rahutusi Ukraina relvajõudude ridades.

„Ohvitserid ei mõista käske tappa rahulikke elanikke. Me näeme seda millalgi sügise poole. Kõik muutub,“ ütles Kolomijets, lisades, et Ukraina relvajõududel on väga madal potentsiaal.