Ukraina julgeolekunõukogu sekretär: vaatamata Venemaa hüsteerikale tabasid raketid märki

 (40)
Ukraina julgeolekunõukogu sekretär: vaatamata Venemaa hüsteerikale tabasid raketid märki
Oleksandr TurtšõnovFoto: Pjotr Sivkov, TASS/All Over Press/Vida Press

Ukraina rahvusliku julgeoleku ja kaitsenõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov teatas, et õppustel Krimmi lähistel välja lastud raketid tabasid ettenähtud sihtmärke.

„Vaatamata Venemaa hüsteerikale, ähvardustele kasutada rakettrelvi meie vastu, viisime me täna läbi õppused koos juhitavate keskmaarakettide katseliste väljalaskmistega. Ja mis on tähtis, me tegime seda vastavalt kinnitatud plaanile, varem kindlaks määratud ajal ja avalikult teatatud kohas. Raketid tabasid ettenähtud sihtmärke,“ ütles Turtšõnov UNIAN-i vahendusel.

Turtšõnovi sõnul oli see väga tõsine samm, sest Vene agendid ja müüdavad juhid, kes juhtisid varem Ukraina kaitseministeeriumi, lõhkusid teadlikult Ukraina õhutõrje.

„Raketid, mida me katsetasime, võivad täpselt tabada nii õhus olevaid kui ka veepealseid sihtmärke. Need kinnitasid oma lahinguomadusi ja läbisid katsetuste programmi. Me astusime väga tõsise sammu meie maa õhutõrje taastamiseks,“ ütles Turtšõnov.

President Petro Porošenko sõnul on ainus põhjus, mis sunnib Ukrainat neid õppusi läbi viima, vajadus olla valmis Venemaa täiemõõduliseks sissetungiks.