Ühendriikides hukkus tornaadodes veel vähemalt 27 inimest

 (5)
Ühendriikides hukkus tornaadodes veel vähemalt 27 inimest
Reuters/Scanpix

USA võimuesindajate teatel hävitasid reedel keskläänes möllanud kümned tornaadot ühe Indiana väikelinna, regiooni eri osades sai keeristormides surma vähemalt 27 inimest.

"Telefoni teel saadud teadetest võib järeldada, et Marysville´ linna enam pole," ütles Indiana osariigi korrakaitsejõudude eestkõneleja Chuck Adams. Rusuhunnikuna jäid tornaadode teele maha ka Henryville'i linn samas Clarki maakonnas ning Pekin ja New Pekin Washingtoni maakonnas, vahendab BNS.

"Tegemist on eriti ohtliku olukorraga," hoiatas riiklik ilmateenistus.

Viimastel andmetel hukkus Indiana osariigis reedel 13 ja Kentuckys 12 inimest. Ohio osariigis on andmeid kahe ohvri kohta.

Pealtnägijate sõnul on keeristormid purustanud elumaju, koole ja ettevõtteid seitsmes osariigis. Telekanalite edastatud kaadritel võis muu hulgas näha läbi kivimaja seina paisatud koolibussi, järve lennanud veomasinaid ja katusele keeratud haagismaju.

"Ma imestan taas ja taas emakese looduse ettearvamatust ja purustavat raevu, mille ta suudab lahti päästa, kui nii valib," tõdes Indiana osariigikuberner Mitch Daniels.

Kaheksas osariigis saadi reedel 83 teadet tornaadode kohta, nädala jooksul saadi neid 133, kuid kõik pole veel ametlikku kinnitust leidnud.

Esimeses keeristormide laines sai surma 13 inimest, reedel lisandus veel vähemalt 27 ohvrit.

2011. aastal hukkus Ühendriikides tornaadodes 545 inimest. See oli ohvriterohkeim tornaadohooaeg pärast 1936. aastat.