EUROPE-MIGRANTS/FRANCE-UKFoto: REGIS DUVIGNAU, REUTERS
Peale USA keelduvad leppest Austraalia, Ungari, Bulgaaria ja Austria, ilmselt ka Poola ja Tšehhi. Loe ka tänasest Eesti Päevalehest ajakirjanik Raimo Poomi rändeleppe teemalist pikemat intervjuud välisminister Sven Mikseriga!
Seda, et rände ohjeldamine vajab üleilmset kokkulepet, kinnitasid ÜRO riigid juba kahe aasta eest ja vastu ei olnud tookord keegi, ka mitte Barack Obama juhitud USA valitsus. Tänavu juulis sai valmis lepingu tekst, millele väljendasid toetust kõik ÜRO riigid peale USA. Eelmine riigisekretär Rex Tillerson põhjendas pool aastat varem tehtud avalduses, et USA arvates riivab tekst riigi suveräänsust. „Suveräänsete riikide põhikohustus on tagada, et ränne oleks turvaline, korrastatud ja seaduslik,” märkis Tillerson. „Me ei saa toetada protsessi, mis võib riivata USA suveräänset õigust oma immigratsiooniseaduseid rakendada ja piire kaitsta.”Loe ka homsest Eesti Päevalehest ajakirjanik Raimo Poomi rändeleppe teemalist pikemat intervjuud välisminister Sven Mikseriga
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.