Turkish Airlinesi lennul sai turbulentsis viga enam kui 30 inimest

 (10)

Turkish Airlinesi lendu Istanbulist New Yorki tabas laupäeval tugev turbulents, mille tagajärjel sai vigastada üle 30 inimese.

Arstiabi vajas rohkem kui 30 inimest, neist 28 toimetati suurlinna Jamaica ja kaks Queensi haiglasse, ülejäänutele osutati esmaabi New Yorgi John F. Kennedy lennuväljal, kus lennuk laupäeval kell 17:35 USA idaranniku aja järgi ohutult maandus, vahendab uudistekanal BBC.

Turkish Airlinesi lennuk Boeing 777, mille pardal oli rohkem kui 300 inimest, sattus turbulentsi orienteeruvalt 45 minutit enne maandumist New Yorgi lennuväljal.

Ootamatut ja rasket turbulentsi põhjustab kliimamuutus, mis mõjutab atmosfääri. Turbulentsiks nimetatakse sellist õhuliikumist, mida ei ole tavaliselt näha ja mis ilmneb tihti ootamatult, olles tingitud erinevustest õhurõhus, reaktiivjugades, mägede mõjudest sündinud lainetes, külmades või soojades frontides ning ka äikesetormides.

Turbulents võib aga tekkida selgeski taevas. Turbulentse ei saa alati ennustada, radarid neid ei leia.

USA föderaalse lennundusameti FAA andmetel on turbulentside näol tegemist peamiste lennu ajal saadud mittesurmavate vigastustega, enamasti sellepärast, et reisijad või meeskonnaliikmed ei ole kinnitanud turvavöid.