Türgi president Erdoğan: me ei toeta NATO Balti riikide kaitseplaani, kui meie vaenlasi terroristideks ei tunnistata

 (410)
Türgi president Erdoğan: me ei toeta NATO Balti riikide kaitseplaani, kui meie vaenlasi terroristideks ei tunnistata
Foto: AP

Türgi on vastu NATO Balti riikide kaitseplaanile, kui allianss ei tunnista organisatsioone, mida Türgi peab terroristideks, samuti terroristideks, teatas Türgi president Recep Tayyip Erdoğan täna enne Londonis algavat NATO tippkohtumist.

Ankara on keeldunud toetamast NATO kaitseplaani Balti riikide ja Poola jaoks, kuni saab suuremat toetust võitluses kurdide omakaitseüksustega YPG, mida peab terroriorganisatsiooniks, vahendab Reuters.

Erdoğan ütles enne Ankarast lahkumist, et on rääkinud eile telefoni teel Poola presidendi Andrzej Dudaga ning leppinud kokku tema ja Balti riikide juhtidega kohtumises Londonis, et seda teemat arutada.

„Meeleldi, me võime tulla kokku ja arutada neid küsimusi ka seal,” ütles Erdoğan. „Aga kui meie sõbrad NATO-s ei tunnista terroriorganisatsioonideks neid, keda meie peame terroriorganisatsioonideks ... seisame me vastu igale sammule, mis astutakse seal.”

Türgi julgeolekuallikas ütles eile, et Türgi ei tegele NATO-lt „väljapressimisega”, kui on Balti riikide kaitseplaani vastu, ja tal on alliansis täielik vetoõigus.