Türgi president Erdoğan ähvardab rünnata Assadi vägesid kogu Süürias

 (74)
Türgi president Erdoğan ähvardab rünnata Assadi vägesid kogu Süürias
Türgi varustusega Süüria võitlejad esmaspäeval Idlibi provintsisFoto: AFP

Türgi riigipea Recep Tayyip Erdoğan ütles täna Türgi ja Süüria vägede hiljutisi kokkupõrkeid kommenteerides, et kui Türgi sõdurid uuesti viga saavad, on riigi relvajõud on valmis ründama režiimi vägesid kogu Süürias.

"Kui vaatluspostidel või mujal meie sõdureid kasvõi väiksemgi vigastus tabab, siis alates tänasest oleme valmis andma lööke režiimi jõudude pihta kõikjal, sõltumata Idlibi piiridest või Sotšis kokkulepitud vaherahujoonest," ütles Erdoğan. "Kasutame selleks kõiki vajalikke vahendeid, olgu õhus või maapinnal, kõhklemata ja viivituseta."

Samuti süüdistas ta Vene vägesid, kes aitavad tema sõnul Süüria presidendil Bashar al-Assadil korraldada Idlibi provintsis tapatalgut. Erdoğan lubas Türgi võimupartei (AK) kohtumisel peetud kõnes, et Türgi ei jää konfliktis kõrvaltvaatajaks.

Nädala alguses hukkus Süüria vägede mürsutule tõttu viis Türgi sõdurit ja Türgi väed tulistasid omakorda Süüria positsioonide pihta. Samuti tulistati Idlibi provintsis eile alla Süüria armee helikopter. Eelmisel nädalal hukkus Süüria vägede õhulöögis kaheksa Türgi sõdurit. Vastuseks Süüria vägede hiljutisele pealetungile Idlibi provintsis on Türgi viimastel päevadel toonud üle piiri sadu ühikuid rasketehnikat.