Türgi peaminister: Ankara pommiplahvatuste peamine kahtlusalune on Islamiriik

 (22)

Türgi pealinnas Ankaras toimunud kahe enesetapuplahvatuse uurimine keskendub Islamiriigile ning uurijad on lähedal ühe kahtlusaluse tuvastamisele, teatas Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu esmaspäeval.

Davutoğlu ütles türgi telejaamale NTV, et laupäevane rünnak oli katse mõjutada 1. novembril toimuvate parlamendivalimiste tulemusi ning astutakse vajalikke samme, kui pommiplahvatusele aitasid kaasa julgeolekualased möödapanekud, vahendab Reuters.

„See oli kindlasti enesetapurünnak. Tehakse DNA testid. Tehti kindlaks, kuidas enesetaputerroristid sinna said. Me oleme lähedal nimele, mis viitab ühele rühmitusele,“ ütles Davutoğlu.

Kaks kõrgetasemelist julgeolekuallikat ütlesid pühapäeval, et esialgsed märgid näitavad, et rünnaku taga on Islamiriik ning sellel on hämmastav sarnasus juulikuise plahvatusega Süüria piiri ääres Suruçis.

Kaks plahvatust Ankaras leidsid aset mõnesekundise vahega laupäeval, kui sajad inimesed kogunesid kurdimeelsete aktivistide ja kodanikuühenduste korraldatud rahumarsile.

Davutoğlu büroo teatel hukkus plahvatustes 97 inimest.