Türgi lubadus Venemaale: asume oma sõjategevust koordineerima

 (26)
Türgi lubadus Venemaale: asume oma sõjategevust koordineerima
Foto: TASS

Venemaa välisminister Sergei Lavrov teatas täna kokkuleppest Türgiga, mille kohaselt hakkab Ankara pärast USA vägede lahkumist kooskõlastama oma vägede tegevust Süüria aladel.

Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğluga arutas Lavroviga täna Moskvas ameeriklaste otsust Süüriast vägedega lahkuda ja türklaste kavatsust jätkata oma jõududega võitlust pühasõdalaste vastu, vahendab uudisteagentuur TASS.

„Otseloomulikult pöörasime ennekõike tähelepanu uutele asjaoludele, mis kerkisid esile teatega USA sõdurite lahkumisest, ja jõudsime kokkuleppele, et meie riikide relvajõudude esindajate vahel jätkatakse oma sammude koordineerimist uues olukorras eesmärgiga terrorioht Süürias lõplikult välja juurida,“ ütles Lavrov ühisel pressikonverentsil.

Türklane Çavuşoğlu lubas omalt poolt ka, et „aktiivset tööd ja koordineerimist meie Venemaa ja Iraani kolleegidega jätkatakse, et kiirendada poliitilise lahenduse saabumist“.

Türklased saatsid nädalavahetusel Moskvasse väärika delegatsiooni: omaette kohtumine leidis seal aset ka Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu ja Türgi kaitseminister Hulusi Akari vahel.