Tunise lähedal kukkus alla reisilennuk

 (5)

Teisipäeval Tuneesia pealinna lennuväljale maanduda üritanud lennufirma EgyptAir reisilennuk sööstis tihedas vihmasajus ja udus vastu mäge, õnnetuses hukkus vähemalt 15 inimest.

Kairost teele asunud lennukis Boeing 737-500 oli Egiptuse lennundusametnike sõnul 56 reisijat, kuus meeskonnaliiget ja kaks turvatöötajat.

Reisijate seas oli 27 egiptlast, 16 tuneeslast, kaks hiinlast, kolm alþeerlast, kolm jordaanlast, kaks britti ning liibüalane, saudi ja palestiinlane.

"Mõned reisijad on elus. Ma ei tea, kui paljud," ütles kõrge valitsusametnik.

Egiptuse suursaadik Tunises ütles, et seni on kokku loetud 15 hukkunut. Päästetöötajate andmeil on surnuid vähemalt 20.

Tunise Kartaago lennuvälja ametnike sõnul ei tulnud lennuki telik lennuväljale lähenedes välja ja piloot läks uuele ringile, et üritada hädamaandumist, kuid sõitis kuus kilomeetrit enne sihtpunkti vastu mäge.

EgyptAir informametnik Ahmed Fathi ütles Reutersile, et tegu oli lennuga 843 Kairo-Tunis.

Kahe päeva eest kukkus Nigeeria põhjaosas Kano linnas alla reisilennuk BAC 1-11-500. Surma sai 148 inimest, kümned neist maal.

EgyptAiri viimane suur lennuõnnetus toimus 1999. aasta oktoobris, kui Boeing 767-366 kukkus USA ranniku lähedal Atlandi ookeani ja surma said kõik 217 pardalviibinut. Ühendriikide uurijate hinnangul põhjustas tolle õnnetuse teine piloot tahtlikult.