Tulistamine Prantsusmaal polnud terroristide kätetöö: preester sai kaks kuulitabamust armuafääri pärast

 (87)
Politsei 31. oktoobril sündmuskohal. Selgub, et tulistaja motiivid olid seotud hoopis abieluprobleemidega.
Politsei 31. oktoobril sündmuskohal. Selgub, et tulistaja motiivid olid seotud hoopis abieluprobleemidega.Reuters

Möödunud nädalavahetusel tulistati Prantsusmaal Lyonis preestrit ning ärevate sündmuste valguses liikusid kuuldused, et ehk olid selle taga islamistid. Nüüdseks on teada, et põhjus oli armukadedus.

BBC kirjutab, et Kreeka õigeusu preestrit Nikolaos Kakavelakisi (52) tulistati kaks korda eelmisel laupäeval, kui ta parajasti oma kirikut sulges. Ohver langes koomasse, kust tuli välja sel kolmapäeval.

Tema küsitlemine andis juhtunust ka selgema pildi. Tulistajaks oli Gruusiast pärit keskealine mees. Preester ripsutas mainitu venelannast kaasaga tiiba. Armukadedushoos haaraski petetud mees püstoli. Ta peeti kinni reedel ning ta väitis, et tal polnud plaanis preestrit tappa.

Juhtum leidis Prantsusmaa meedias laia kõlapinda, kuna arvati, et see võib olla jätk 29. oktoobri terrorirünnakule Nice´is, kus ühe kiriku juures tappis noaga relvastatud tuneeslasest islamiterrorist kolm inimest ja vigastas veel mitmeid. Ühel ohvril lõikas mõrtsukas pea maha.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles Nice´is toimunu kohta, et tegemist oli islamistliku terrorirünnakuga.

Macron lubas eelmisel nädalavahetusel, et turvalisuse tagamiseks suurendatakse näiteks koolide ja kirikute juures valvavate sõdurite arvu märgatavalt.