Tüdruk, kes pages 15-aastasena Süüriasse, sünnitas lapse ja tahab Londonisse naasta

 (37)
Tüdruk, kes pages 15-aastasena Süüriasse, sünnitas lapse ja tahab Londonisse naasta
Foto: Reuters

Tüdruk, kes põgenes 15-aastasena Suurbritanniast Süüriasse, et saada osa Islamiriigist, sai sel nädalal emaks ja avaldas soovi endisele kodumaale naasta.

15-aastane Bethnal Greeni akadeemia õpilane Shamima Begum põgenes kooliõe Amira Abase ja 16-aastase sõbranna Kadiza Sultanaga 2015. aasta veebruaris Suurbritanniast, suundudes Türki ja sealt edasi juba Süüriasse, asudes elama terroriorganisatsiooni toona de facto pealinna Raqqasse, kus ta abiellus Hollandist pärit pühasõdalasega, vahendab uudistekanal BBC.

Täna 19-aastane Begum sünnitas sel nädalal poja, kes on hea tervise juures, ütles advokaat Mohammed Tasnime Akunjee. Hetkel ei ole meil veel otsest kontakti Shamimaga, ent me loodame peatselt ühenduse luua, et ülalpool mainitut kindlaks teha, märkis perekonna jurist pühapäeval.

Tüdruk pälvis hiljuti taas avalikkuse tähelepanu pärast seda, kui ajalehe The Times reporter leidis ta eelmisel nädalal ühest Põhja-Süüria põgenikelaagrist. Ta ütles usutluses, et soovib oma lapse pärast naasta oma endisele kodumaale Suurbritanniasse, rääkides ka elust pühasõdalaste juhtimisel ja oma kahe esimese lapse surmast seoses ebapiisava meditsiilise abiga.

Just kolmandat korda rasedaks jäämine veenis teda terroriorganisatsiooni viimasest kantsist lahkuma.

„Olin nõrk. Ma ei suutnud enam kannatada raskusi, mida lahinguväljal olemine kaasa tõi. Aga ma olin ka hirmul, et kui ma jään, siis mu veel sündimata laps võib surra nagu mu kaks eelmist last,“ ütles ta eelmisel nädalal enne väidetava poja sündimist. „Just seetõttu tahan ma väga Suurbritanniasse tagasi minna, sest ma tean, et tema eest hoolitsetakse, vähemalt tervise mõttes.“

19-aastane Begum lubas, et teeb „kõik, mida nõutakse, et saaks kodumaale naasta ja vaikselt oma lapsega koos elada“. Oma elu kohta äärmusrühmituse Islamiriik territooriumil ütles ta, et see oli „tavaline, normaalne elu“. Ta märkis, et ei kahetse sinna minemist, ent leidis, et Islamiriik ei vääri enam võitu.