Tsiviilaluseid kutsuti otsingutealalt Stockholmi saarestikus lahkuma

 (60)
Tsiviilaluseid kutsuti otsingutealalt Stockholmi saarestikus lahkuma
Foto: ANDERS WIKLUND / TT, TT NEWS AGENCY

Rootsi kaitsejõud teatasid veidi pärast kella 13 kohaliku aja järgi raadio teel, et kõiki tsiviilaluseid kutsutakse üles lahkuma alalt Danziger Gatti ja Nåttarö vahel. Samal ajal teatati, et ükski tsiviilalus ei tohi tulla sõjalaevadele lähemale kui 10 000 meetrit.

Ajalehe Dagens Nyheter uudistemeeskond Stockholmi skäärides Själskäril teatas, et näha on Rootsi sõjalaeva HMS Stockholm ning mitmeid teisi sõjalaevu.

Tundmatu veealuse objekti otsingutest võtab Rootsis osa paarsada inimest maal ja merel.

„Me jätkame seda ka öösel, ainus erinevus on, et praegu on valge,“ ütles Rootsi kaitsejõudude valveteavitaja Dag Enander.

Operatsioon, mis kestab juba neljandat päeva, kujutab endast „luureandmete kogumist“, mis tavakeeles tähendab, et püütakse erinevate pealtkuulamisseadmete, sonaripoide ja sensoritega aru saada, mis vee all toimub.

Dagens Nyheteri teatel on Kanholmsfjärdeni juures esmaspäeval väiksem kohalolek kui nädalavahetusel. Sandhamni juures seisab HMS Loke, mis varustab teisi laevu materjali ja kütusega.

Kella 9 ajal hommikul lisandus Korsö juurde seitse Stridsbåt 90 klassi kaatrit. Seal asub mitmeid Rootsi kaitsejõudude rajatisi.

Mitmeid väiksemaid aluseid on nähtud Jungfrufjärdeni väina ääres olevate saarte juures.