Tšetšeeni võitlejad ründasid taas Vene vägesid

 (13)

Tšetšeeni võitlejad ründasid teisipäeval taas Vene vägesid ja süvendasid kartust, et Tšetšeenias on alanud lõputu partisanisõda.

Vene presidendi Tšetšeenia-asjade pressiesindaja Sergei Jastržembski asetäitja Konstantin Makejev ütles, et tšetšeenid varitsesid sõjaväeautot ja rünnakus sai kaks sõdurit sai ja mitu haavata. Ta ei täpsustanud, mitu inimest autos istus.

"See ei olnud kolonn. Auto sõitis üksi ja sattus tule alla," ütles ta. "Lahingut kui sellist ei toimunud. See kestis ainult mõni sekun."

Tšetšeenide pressiesindaja Movladi Udugov ütles telefoni teel Reutersile, et Batši-Jurti küla lähedal toimunud rünnakus tehti maatasa kaks soomukit ja üks auto ning tapeti 17 Vene sõdurit.

Udugovi sõnul saadeti hiljem varitsuse piirkonda veel üks Vene armee kolonn ja sel toimus Alleroi kuru tipus kokkupõrge tšetšeenidega. Lahingus sai surma üle 30 venelase ja viis tšetšeeni.

Möödunud nädalal sai naaberuses asuvas Inguššias tšetšeenia võitlejate varitsusrünnakus surma 19 Vene sõdurit. See juhtum äratas kartuse, et võitlus kandub üle Tšetšeenia piiride.