Tšehhi pani ennast täiesti lukku: kedagi ei lasta sisse ega välja

 (79)
Tšehhi pani ennast täiesti lukku: kedagi ei lasta sisse ega välja
Foto: MARTIN DIVISEK, EPA

Tšehhi valitsus teatas enneolematust reisikeelust. Alates pühapäeva keskööst on riiki sisenemine keelatud kõigile välisriikide kodanikele, kui neil ei ole alalist või ajutist elamisluba.

Samuti on kõigil Tšehhi kodanikel ja riigis elavatel välismaalastel keelatud riigist lahkuda. Ainsana tehakse erand veokijuhtidele, pilootidele ja neile, kes töötavad kuni 50 kilomeetri kaugusel Tšehhi piirist, näiteks Saksamaal või Austrias.

Ka naaberriik Slovakkia on ennast välismaalastele sulgenud.

Järgmised 30 päeva kehtib Tšehhis eriolukord ja suurem osa tavaelust seisab. Üritused jäävad ära ja kõrtsid suletakse kell 20.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!