Trumpi teatel hävitas USA Hormuzi väinas Iraani drooni

 (55)
Trumpi teatel hävitas USA Hormuzi väinas Iraani drooni
USS BoxerFoto: CRAIG Z. RODARTE, AFP

President Donald Trump teatas, et USA merevägi hävitas Hormuzi väinas Iraani drooni. Trumpi sõnul tegutses dessantlaev USS Boxer enesekaitseks, kui droon lähenes sellele umbes 900 meetri kaugusele.

Iraan teatas, et neil ei ole mingit informatsiooni drooni kaotamise kohta, vahendab BBC News.

„Ma tahan teavitada kõiki intsidendist Hormuzi väinas, milles osales USS Boxer, mereväe dessantlaev,” ütles Trump Valges Majas. „Boxer asus kaitsetegevusse Iraani drooni vastu, mis oli lähenenud väga, väga lühikesele distantsile, umbes 1000 jardile, ignoreerides mitmeid üleskutseid oma tegevus lõpetada, ja ähvardas laeva ja laeva meeskonna ohutust. Droon hävitati viivitamatult. See on viimane paljudest Iraani provokatiivsetest ja vaenulikest tegudest rahvusvahelistes vetes opereerivate aluste vastu. Ühendriigid jätavad endale õiguse kaitsta oma isikkoosseisu, vahendeid ja huve.”

New York Timesi tsiteeritud kaitseministeeriumi ametnik ütles, et droon kukutati alla, kasutades elektroonilise segamise seadet.

Varem oli Washington nõudnud, et Iraan vabastaks viivitamatult tankeri, mille hõivamisest Iraan teatas. Iraani riiklik meedia teatas, et revolutsiooniline kaardivägi hõivas tankeri, mis tegeles väidetavalt kütuse salakaubaveoga.