Trump: viiruse tipp on läbi, hakkame majandust avama

 (132)
Donald Trump
USA president Donald Trump.Foto: Evan Vucci, AP

USA president Donald Trump avaldab täna juhised riigi majanduse taasavamiseks, kuna Ühendriigid on tema sõnul ületanud koroonaviiruse pandeemia tipu.

"Andmed näitavad, et üleriigiliselt oleme ületanud uute juhtumite tipu," sõnas Trump eile Valge Maja Roosiaias ajakirjanikele. "Loodetavasti see langus jätkub," lisas ta. Presidendi kinnitusel on USA "agressiivne strateegia toiminud".

Donald Trump ütles eile, et mõned USA osariigid taasavatakse juba sel kuul, seega enne varem teada antud 1. mai tähtaega. Täpsemalt lubas ta rääkida sellest täna osariikide kuberneridega. Seejärel peaks Trump tegema pressikonverentsil teatavaks ka oma suunised.

Veel nädala alguses kinnitas Trump, et sunnib osariikide kubernere järgima tema juhiseid riigi taasavamiseks, ent täpsustas päev hiljem, et ei kavatse kuberneridele survet avaldada.

USAs on enam kui 638 000 kinnitatud koroonaviirusest põhjustatud haiguse Covid-19 juhtumit ja üle 30 800 surma.

Ajakirjaniku küsimusele, miks moodustab USA pea veerandi ülemaailmsest surmade arvust, süüdistas Trump teisi riike oma suremuse kohta valetamises. "Kas keegi tõesti usub mõne sellise riigi numbreid," ütles ta ja nimetas Hiinat.

Riigi liiga kiiresti taasavamise ohtudest rääkides kinnitas president, et ka suletud olek toob kaasa surma. Trump viitas vaimse tervise probleemidele, öeldes, et majandustegevuse külmutamisel kasvas plahvatuslikult helistamine enesetapusoovidega inimeste nõustamisliinidele.

Seotud lood:

Miljonid ameeriklased on kaotanud töö kogu riigis toimivate piirangute ja muude sulgemismeetmete tõttu ning töötuse arv on rekordtasemel.

Märtsis langes jaemüük 8,7%, mis on suurim kuine kukkumine pärast andmete kogumise algust 1992. aastal, selgus valitsuse kolmapäeval avaldatud andmeist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!