Trump väidab, et ei ole usutavaid andmeid, et Venemaa maksis Talibanile ameeriklaste tapmise eest tasu

 (47)
Trump väidab, et ei ole usutavaid andmeid, et Venemaa maksis Talibanile ameeriklaste tapmise eest tasu
Foto: Chris Kleponis, ZUMAPRESS.com

USA president Donald Trump teatas Twitteris, et luureametnikud ütlesid talle „äsja”, et ei ole usutavat informatsiooni, mis viitaks sellele, et Vene luure pakkus Talibani võitlejatele tasu ameeriklaste tapmise eest.

Trumpi väitel ei teatatud seetõttu nendest väidetest talle ega asepresident Mike Pence’ile, vahendab NBC News.

Trump tegi selle avalduse pärast seda, kui ilmusid teated, et USA on kogunud luureandmeid selle kohta, et Venemaa luureohvitserid on pakkunud Talibani võitlejatele ameeriklaste tapmise eest tasu. Kõigepealt teatas sellest ajaleht New York Times reedel ja see kutsus esile üleskutsed kongressi juurdluse korraldamiseks.

Üks allikas ütles New York Timesile, et see hinnang põhineb osaliselt afgaanidest kinnipeetute küsitlemisel. Ainuüksi see ei oleks tõestus, aga USA pidi kindlasti püüdma venelaste elektroonilist suhtlust vahelt võtta, et asjale valgust heita. Varem on USA Riikliku Julgeoleku Agentuur (NSA) Vene sõjaväeluure GRU pealtkuulamisel edukas olnud.

Seotud lood:

Varem kuulutas Trump Twitteris, et keegi ei ole teda sel teemal briifinud ega talle sellest midagi rääkinud. Samuti ei ole Trumpi sõnul sellest räägitud asepresident Pence’i ega Valge Maja personaliülema Mark Meadowsiga.

Laupäeval eitas Trumpi informeerimist ka riiklik luuredirektor John Ratcliffe.

Valge Maja pressisekretär Kayleigh McEnany ütles laupäeval samuti, et presidenti ja teisi tippametnikke ei ole väidetavast tasu maksmisest venelaste poolt informeeritud.

Esindajatekoja demokraadist spiiker Nancy Pelosi ütles aga eile telekanali ABC saatele „This Week”, et president tahab kõiki väiteid Venemaa kohta eirata, eitades luureandmeid.

NBC Newsi allikate andmetel on neid luureandmeid jagatud kongressi juhtide ja Briti valitsusega.