Trump tahtis Nigel Farage’i Briti suursaadikuks Washingtoni. London: töökoht pole vaba

 (22)
Trump tahtis Nigel Farage’i Briti suursaadikuks Washingtoni. London: töökoht pole vaba
Foto: Jonathan Bachman, AFP

Suurbritannia tõrjus teisipäeval USA presidendiks valitud Donald Trumpi pretsedenditu toetusavalduse ühele Brexiti-kampaania juhile, Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei liidrile Nigel Farage’ile, milles Trump avaldas soovi, et Farage’ist saaks Suurbritannia suursaadik Washingtonis. Londonist teatati, et see töökoht pole vaba.

Trump, kes kohtus Farage’iga pärast valimisvõitu enne, kui ühegi Euroopa Liidu liidriga, ütles Twitteris, et „paljud inimesed“ tahaksid Farage’i näha Suurbritannia suursaadikuna, vahendab Reuters.

„Paljud inimesed tahaksid näha @Nigel_Farage’i esindamas Suurbritanniat nende suursaadikuna Ühendriikides. Ta teeks suurepärast tööd!“ kirjutas Trump Twitteris.

Suurbritannia peaministri residentsi Downing Street 10 esindaja tõrjus kiiresti sellise ebadiplomaatilise ettepaneku.

„Töökoht pole vaba,“ ütles Downing Streeti pressiesindaja, kui talt Trumpi säutsu kohta küsiti. „Meil juba on USA-s suurepärane suursaadik.“

Tänapäeval on ülimalt ebatavaline, et riigijuhid teeksid välisriikidele avalikult ettepanekuid selle kohta, keda tahaksid näha nende suursaadikutena.

Seotud lood:

Suurbritannia praegune suursaadik Washingtonis Kim Darroch Reutersi kommentaarisoovile ei vastanud.

Kuninganna Elizabeth II võib Trumpi Suurbritanniasse riigiviisile kutsuda järgmisel aastal, teatas Briti peaministri Theresa May pressiesindaja esmaspäeval.