Trump tahab relvajõudude abil Süürias korra majja lüüa

 (230)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Pablo Martinez Monsivais, AP

USA president Donald Trump on osadele kongressi esindajatele rääkinud, et Süürias toimunud keemiarünnaku valguses peaks kaaluma sõjalist sekkumist.

Loode-Süürias Idlibis hukkus sel nädalal keemiarünnakus vähemalt 58 inimest. Trump sõnas seejärel meediale, et kui tapetakse süütuid lapsi ja beebisid, ületab see paljud piirid.

Ilmselgelt ületas see ka Trumpi taluvuspiirid, kuna nüüd tahaks ta sekkuda. CNNi allika sõnutsi pole Trump ametlike sammude osas otsust teinud, küll aga arutab eri variante kaitseminister James Mattisega.

Kuuldavasti on Pentagonil juba ammu olnud kavatsus võtta sihikule Süüria valitsuse keemiarelvade varud ja sellest on räägitud ka Trumpi administratsiooniga.

Delfi on varasemalt kajastanud, et Idlibi provintsis pommitasid arvatavad Süüria valitsusvägede lennukid teisipäeval mässuliste kontrollitud Khan Sheikhuni linna. Pärast pommitamist levis sündmuspaigal mürkgaas.

Süüria inimõiguste vaatluskeskuse viimastel andmetel sai surma vähemalt 58 inimest. Kohaliku haigla teatel on hukkunuid umbes 100 ja kannatanuid 400. Sotsiaalmeedias ilmunud piltide põhjal on paljud hukkunutest lapsed.