Trump soovivat Putiniga rääkida, ent Kreml ei tea, millal

 (33)
Trump soovivat Putiniga rääkida, ent Kreml ei tea, millal
Foto: Reuters

USA riigipea Donald Trump soovivat Venemaa president Vladimir Putiniga rääkida, ent ametlikku palvet telefonivestluse pidamiseks ei ole, ütles viimase pressiesindaja Dmitri Peskov.

Trump ütles reedel ajakirjanikele, et „me tõenäoliselt mingil hetkel kõneleme“ Putiniga, täpsustamata, millal ja mil moel vestlus riigipeade vahel aset leiaks, vahendab uudisteagentuur TASS.

Trumpi sõnul ei oleks Vene riigipeale helistamine sugugi ebatavaline, sest „ma (Trump -toim) räägin paljude inimestega, võibolla president Putiniga, võibolla (Hiina) president Xiga.“

Täna ütles Peskov aga uudisteagentuurile, et neil ei ole USA esindajate poolset ametlikku palvet riigipeade omavahelise telefonivestluse toimumiseks. „Ei. Taolist palvet ei ole laekunud,“ ütles ta TASSile.

Tõenäoliselt tuleks meeste omavahelises vestluses teemaks Venezuela ja selle president Nicolas Maduro, keda tunnistab seadusliku riigipeana Putin, ent USA mitte. Ameeriklased peavad seaduslikuks riigipeaks opositsioonjuhti ja rahvusassamblee spiikrit Juan Guaidod.