Trump soovib mõne nädala pärast USA piiranguid oluliselt lõdvendada

 (17)
Trump
USA president Donald Trump.Foto: Shawn Thew/CNP/AdMedia/SIPA

USA president Donald Trump kavatseb lihavõttepühadeks ehk vähem kui kolme nädala pärast lõdvendada piiranguid suures osas riigist, asudes nii kokkupõrkekursile omaenda terviseekspertidega.

Riigi seiskunud majanduselu ennetähtaegseks päästmiseks väitis Trump ilma tõenditeta, et praegune seisak põhjustaks rohkem surmajuhtumeid kui koroonaviirus ise.

"Loodan, et saame lihavõttepühadeks seda teha," ütles Trump ajakirjanikele tavapäraselt reipal Valge Maja briifingul. "Arvan, et see oleks meie riigile suurepärane asi," lisas ta The Guardiani teatel.

Küsimusele, kas 12. aprill on ikka realistlik kuupäev, vastas president: "Teeme seda ainult siis, kui see on hea". Lisades, et "mulle meeldiks, kui see tuleks veelgi varem".

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!