Trump sidus FBI suutmatuse koolitulistamine ära hoida Vene juurdlusega

 (33)
Trump väisab Pariisi
TrumpFoto: Markus Schreiber, AP

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump leidis, et FBI suutmatusel ära hoida Florida koolitulistamine on seos tema kampaaniameeskonna uurimisega.

Trump kritiseeris laupäeva Föderaalse Juurdlusbüroo ametnikke, öeldes, et on lubamatu, et koolitulistamist ei suudetud ära hoida, arvestades, kui palju oli märke ähvardavast veresaunast, vahendab uudistekanal BBC.

„Väga kurb, et FBI magas paljudest märkidest maha kõik, mis tulid Florida koolitulistajalt: see ei ole lubatav. Nad kulutavad liiga palju aega, üritades tõestadada Venemaa kokkumängu Trumpi kampaaniaga – mingit kokkumängu ei ole. Naaske oma juurte juurde ja pange meid kõiki uhkust tundma!“ säutsus Trump oma Twitteri kontol.


FBI-l tuli reedel tunnistada, et hoolimata vihjetest, ei suutnud nad tegutseda ja veresauna ära hoida. Vihjeandja, kes võttis FBIga ühendust 5. jaanuaril, hoiatas, et Cruz „tahab inimesi tappa, ei käitu normaalselt ja postitab sotsiaalmeediasse häirivat materjali“. Jaanuarikuine vihje ei olnud aga ainus: sügise lõpul andis veel üks inimene teada noormehe kahtlastest sotsiaalmeediapostitustest, sh soovist olla „professionaalne koolitulistaja“.

Teave oleks pidanud jõudma FBI kohalike Miami ametnikeni, kuid seda ei juhtunud kunagi.
19-aastane Cruz suundus kolmapäeva hommikul Florida keskkooli, kus ta ka ise kunagi õppis,
ja lasi seal külmavereliselt maha 17 õpilast ja õpetajat.