Trump pidi loobuma G7 korraldamisest oma majutuses

 (11)
Trump pidi loobuma G7 korraldamisest oma majutuses
Foto: Scanpix

USA president Donald Trump on pärast mitmepoolset kriitikat loobunud plaanidest korraldada järgmisel aastal G7 tippkohtumine ühes oma majutusasutuses Floridas.

Hilistes säutsudes laupäeval ütles Trump, et ta loobub ideest demokraatide ja meedia hullunud ja irratsionaalse vaenulikkuse tõttu, vahendab uudistekanal BBC.

Trumpi idee oli kriitikute meelest tõend selle kohta, et riigipea kasutab avalikku raha isikliku kasu saamiseks, mida Valge Maja aga eitas.

Trump ütles nüüd, et riigipea residents Camp Davidis võiks olla hoopis koht, kus korraldada G7 tippkohtumine.

Otsus kasutada Trumpile kuuluvat kinnistut Miamis mõisteti hukka Kongressi seadusandjate, sh mõnede presidendi enda parteikaaslaste poolt.

Ühes oma säutsudest ütles Trump, et tema kuurort on "hiiglaslik" koos "tohutute ballisaalide [ja] koosolekuruumidega".

"Arvasin, et teen Trump National Doralit kasutades meie riigile midagi väga head," sõnas ta. "Kuid nagu tavaliselt, läksid vaenulik meedia [ja] nende demokraatlikud partnerid HULLUKS!" säutsus riigipea.

Valge Maja personaliülem Mick Mulvaney ütles neljapäeval otsusest teatades, et üritus tehakse kättesaadavaks "omahinnaga" ning kuurordi kasutamine, mida ta kirjeldas kui "parimat kohta", säästab riigile miljoneid dollareid.