Trump nõudis neljalt kongressi naissaadikult riigi ees vabandamist

 (103)
Ilhan Omar, Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib ja Ayanna Pressley
Ilhan Omar, Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib ja Ayanna PressleyFoto: AFP/SCANPIX

USA president Donald Trump jätkas rünnakuid vähemuste taustaga kongressi demokraadist naissaadikute vastu ning nõudis neilt riigi ees vabandamist, vahendab AFP.

Trump kirjutas Twitteris: "Ma ei usu, et need neli kongressi naisliiget on võimelised meie riiki armastama."

President viitas oma säutsus etnilise vähemuse esindajatele ja esimest ametiaega esindajatekojas teenivatele Alexandria Ocasio-Cortezile, Rashida Tlaibile, Ilhan Omarile ja Ayanna Pressleyle.

"Nad peaksid vabandmaa Ameerika (ja Iisraeli) ees hirmsate asjade eest, mida nad on öelnud. Nad on hävitamas Demokraatlikku Parteid, kuid on nõrgad ja ebakindlad inimesed, kes ei suuda kunagi hävitada meie suurepärast riiki!! lisas Trump.

Eelmisel nädalal vallandas Trump pahameeletormi sellega, et käskis naissaadikutele oma päritoluriikidesse tagasi minna.

Seotud lood:

Teisipäeval mõistis esindajatekoda hukka Trumpi "rassistlikud märkused, mis on legitimeerinud ja suurendanud hirmu uute ameeriklaste ja mittevalgete ameeriklaste ees ja vihkamist nende vastu".

Päev hiljem kritiseeris Trump Põhja-Carolinas Greenville'is toimunud kampaaniaüritusel taas demokraatidest naissaadikuid ning tema toetajad skandeerisid "Saada ta tagasi".

Cortez on USA ülemereterritooriumi Puerto Rico, Omar Somaalia ja Tlaib palestiina päritolu, Pressley on afroameeriklane. Ülejäänud kolm peale Omari on Ühendriikides sündinud.