Trump nimetas CIA juttu vandenõuteooriaks, Bolton süüdistab parteide häkkimises USA valitsust

 (22)
Trump nimetas CIA juttu vandenõuteooriaks, Bolton süüdistab parteide häkkimises USA valitsust
Donald Trump Foto: reuters

USA järgmine president Donald Trump kommenteeris esmaspäeval Twitteris taas meedias ilmunud teateid, et CIA andmeil püüdis Venemaa häkitud materjalide abil mõjutada presidendivalimiste tulemust.

„Kujutage ette, kui valimistulemus olnuks vastupidine ja MEIE üritaksime Venemaa/CIA kaarti kasutada,“ kirjutas Trump Twitteris. „Seda nimetataks vandenõuteooriaks!“

Teises postituses lisas Trump, et juhul, kui häkkereid teolt ei tabata, on nende isikuid hiljem raske tuvastada. „Miks sellest enne valimisi ei räägitud?“ küsis Trump.

Endine ÜRO-suursaadik John Bolton, kes on meedia väitel praegu Trumpi peamine kandidaat asevälisministri kohale, ütles pühapäeval, et demokraatliku ja vabariikliku partei andmete häkkimise taga võib olla USA valitsus.

„Kõrvaltvaatajana pole ma üldse kindel, et see ei olnud „false-flag“-operatsioon,“ ütles Bolton intervjuus Fox Newsile. „Tuleb küsida, miks kasutasid venelased Hillary meiliserveri vastu oma tarku luurajaid ja valimiste vastu rumalaid? Me ei tea seda. Aga ma usun, et Obama valitsus on luureameteid väga olulisel määral politiseerinud.“