Trump muutis selgitust oma poja kohtumise kohta Vene advokaadiga: aja jooksul faktid arenevad

 (85)
Trump muutis selgitust oma poja kohtumise kohta Vene advokaadiga: aja jooksul faktid arenevad
Foto: Carolyn Kaster, AP

USA president Donald Trump ütles eile, et kohtumine tema poja Donald Trump Jr-i ja Vene advokaadi vahel 2016. aasta juunis oli mõeldud „vastase kohta informatsiooni saamiseks”, mis on vastuolus aastataguse avaldusega, milles väideti, et kohtumine keskendus Vene laste adopteerimise teemadele, vahendab NBC News.

„Valeuudised teatavad, täielik väljamõeldis, et ma olen mures kohtumise pärast, mis minu suurepärasel pojal oli Trump Toweris. See oli kohtumine, et saada informatsiooni vastase kohta, täiesti seaduslik ja seda tehakse poliitikas alati – ja see ei viinud kuhugi. Ma ei teadnud selle kohta midagi!” kirjutas Trump Twitteris.

NBC News märgib, et on ebaseaduslik kasutada valimiskampaaniates välisriigi valitsuse või kodanike abi.

Trumpi viimane säuts oli märkimisväärne taganemine eelmise aasta juuli avaldusest.

„Me arutasime eelkõige Vene laste adopteerimise programmi, mis oli aktiivne ja populaarne Ameerika perekondade hulgas aastaid tagasi ja mille siis lõpetas Venemaa valitsus, aga see ei olnud tollal kampaaniaküsimus ja sellel ei olnud mingit järge,” öeldi eelmise aasta avalduses.

Trumpi advokaat Jay Sekulow ütles eile, et tal oli eelmise avalduse tegemise ajal „halb informatsioon”. „Aja jooksul faktid arenevad,” märkis Sekulow ABC-le.