Trump: ma ei pisendanud koroonaviiruse tähtsust, vaid suurendasin seda

 (21)
Trump: ma ei pisendanud koroonaviiruse tähtsust, vaid suurendasin seda
Foto: Kevin Lamarque, REUTERS

USA president Donald Trump väitis telekanali ABC News saates „President ja rahvas” esinedes, et ei ole koroonaviiruse tähtsust pisendanud, vaid suurendanud.

Trumpilt küsiti, miks ta on pisendanud viiruse tähtsust, mis teadaolevalt kahjustab madala sissetulekuga perekondi ja vähemusi.

Trump eitas viiruseohu tegelikkusest väiksemana esitamist.

„Jah, noh, ma ei pisendanud selle tähtsust. Ma tegelikult mitmel viisil suurendasin selle tähtsust, tegevuse mõttes. Minu tegevus oli väga tugev,” lausus Trump.

Selle „tegevuse mõttes viiruse tähtsuse suurendamise” tõendina nimetas Trump veebruaris ja märtsis Hiinale ja Euroopale kehtestatud reisikeelde.

„Me tegime väga, väga head tööd, kui me selle keelu kehtestasime,” ütles Trump. „Kas te nimetate seda andeks või õnneks, see oli väga tähtis, nii et me päästsime palju elusid, kui me seda tegime.”

Trumpi väide on vastuolus sellega, mida ta rääkis varem sel aastal ajakirjanik Bob Woodwardile. Nimelt ütles ta, et pisendas viiruse tõsidust, et vältida paanikat.

Trump andis veebruarikuises intervjuus Woodwardile mõista, et teab haiguse tõsidusest rohkem, kui avalikult ütleb.

Seotud lood:

„See läheb läbi õhu,” ütles Trump. „See on alati karmim kui puudutamine. Ei pea asju puudutama. Eks ole? Aga õhk, sa lihtsalt hingad õhku ja nii see üle kandus. Ja seega on see väga keeruline. See on väga delikaatne. See on ka tapvam kui isegi visad gripid.”

Philadelphias esinedes kordas Trump ka oma varasemat väidet, et viirus kaob iseenesest, sest inimestel „areneb... karjamentaliteet”. Ilmselt mõtles Trump „karjaimmuunsust”, mis tähendab seda, et piisavalt paljudel inimestel on arenenud haigusele vastupanu võime ja see enam ei levi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!