Trump: kui Venemaa oleks G8-s, siis ma saaksin talle öelda, et ta väed Ukrainast ja Süüriast välja viiks

 (65)
Trump: kui Venemaa oleks G8-s, siis ma saaksin talle öelda, et ta väed Ukrainast ja Süüriast välja viiks
Donald TrumpFoto: Reuters

USA president Donald Trump ütles, et kui Venemaa arenenud tööstusriikide klubisse (praegusel kujul G7) tagasi võetaks, aitaks see tal Vladimir Putiniga paremini läbi rääkida.

"Me veedame tõenäoliselt umbes 25% ajast Venemaast rääkides ja ma ütlesin endale – kas poleks parem, kui nad oleksid siin?" märkis Trump. "Ma ei ole Venemaa, vaid USA poolt. Ent kui näiteks minu kõrval laua taga istuks Vladimir Putin, mitte mõni ülejäänutest, võiksin öelda: kas teeksite mulle teene ja lahkuksite Süüriast? Kas teeksite mulle teene ja lahkuksite Ukrainast? Kui ta sellel kohtumisel viibiks, saaksin talt paluda asju, mis on kasulikud maailmale, meie riigile ja talle endale."

Trump tegi ettepaneku Venemaa tagasi klubisse kutsuda esimest korda eelmisel nädalavahetusel toimunud G7 kohtumisel. Teistest G7 liikmestest kaldus mõtet toetama vaid Itaalia peaminister Giuseppe Conte. Vene president Vladimir Putin teatas laupäeval, et kui Venemaa klubisse tagasi võetakse, on ta valmis teisi liikmeid Moskvas võõrustama.