Trump jagas Twitteris kirja, milles nimetatakse rahumeelseid meeleavaldajaid terroristideks

 (121)
Trump jagas Twitteris kirja, milles nimetatakse rahumeelseid meeleavaldajaid terroristideks
Foto: Tom Brenner, Reuters

USA president Donald Trump jagas eile Twitteris kirja, milles viidati esmaspäeval Valge Maja juures asuvast pargist jõuga laiali aetud rahumeelsetele meeleavaldajatele kui terroristidele.

Trumpi endise advokaadi John Dowdi kiri näib olevat adresseeritud endisele kaitseministrile James Mattisele ja selles mõistetakse hukka viimase kolmapäeval tehtud avaldus, milles kritiseeritakse teravalt Trumpi reageeringut üleriiklikele meeleavaldustele pärast George Floydi surma Minneapolise politseiniku tegevuse tõttu, vahendab CNN.

„Võltsmeeleavaldajad Lafayette’i lähedal ei olnud rahumeelsed ega ole päris,” väidetakse Dowdi kirjas tõendeid esitamata. „Nad on terroristid, kes kasutavad tegevusetuid viha täis tudengeid, et põletada ja hävitada. Nad solvasid ja käitusid lugupidamatult politsei suhtes, kui politsei valmistas piirkonda ette kell 19 alanud liikumiskeeluks.”

Trump on võtnud meeleavaldajate suhtes karmi käega juhi positsiooni. Esmaspäeval kuulutas ta end „teie seaduse ja korra presidendiks”, kui rahumeelsed meeleavaldajad Valge Maja väravate juures aeti laiali pisargaasi, šokigranaatide ja kummikuulidega, et Trump saaks lähedalasuva kiriku juures end piibliga pildistada lasta.