Trump annab loa Kennedy tapmisega seotud dokumentide avalikustamiseks

 (107)
John F. Kennedy saatjatega enne atentaati
John F. Kennedy saatjatega enne atentaati

USA president Donald Trump lubas täna hommikul, et annab loa president John F. Kennedy tapmisega seotud salajaste toimikute avalikustamiseks.

Trumpil oli võimalik tuhandete USA rahvusarhiivides olevate salastatud dokumentide avalikustamine tõkestada ja ajakirjanduses spekuleeriti juba kevadest saadik, kas ta otsustab seda teha. Veel sel nädalalgi avaldati arvamust, et Trump otsustab dokumentide salajaseks jätmise kasuks, vahendab uudistekanal BBC.

Täna hommikul säutsus president aga oma Twitteri kontol: „Võttes arvesse täiendava teabe saamist, annan ma presidendina loa pikka aega blokeeritud ja salastatud JFK (John Fitzgerald Kennedy -toim) dokumentide avamiseks.“

Ametlik dokumentide pakk koosneb valdavalt USA Luure Keskagentuuri (CIA) ja Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) toimikutest, millest loodetakse leida ammendavaid vastuseid spekulatsioonidele Kennedy surma osas.

USA president John F. Kennedy mõrvati 22. novembril 1963 Texase osariigis Dallases päise päeva ajal sadade tunnistajate, politseinike ja eriagentide silme all. Ametliku versiooni kohaselt oli mõrvariks Lee Harvey Oswald.