Trump ähvardas sotsiaalmeediat karmide reeglite või kinnipanekuga

 (78)
Trump ähvardas sotsiaalmeediat karmide reeglite või kinnipanekuga
Foto: JONATHAN ERNST, REUTERS

Päev pärast seda, kui Twitter lisas tema säutsule faktikontrolli hoiatuse, ähvardas USA president Donald Trump sotsiaalmeediat karmide reeglite kehtestamise või kinnipanekuga.

Twitter soovitas varem faktikontrolli Trumpi väitele, et posti teel hääletamine on igal juhul täis pettusi ja võltsinguid.

Trump kordas kohaliku aja järgi täna varahommikustes postitustes oma süüdistusi tehnoloogiaettevõtete poliitilises kallutatuses.

„Vabariiklased tunnevad, et sotsiaalmeediaplatvormid vaigistavad täielikult konservatiivsed hääled. Me kehtestame karmid reeglid või paneme nad kinni, enne kui me isegi laseme sel juhtuda. Me nägime, mida nad üritasid teha ja läbi kukkusid, 2016. aastal. Me ei saa lasta selle arenenumal versioonil taas juhtuda. Nagu me ei saa lasta suuremõõtmelistel posti teel hääletustel meie maal juurduda. See oleks vaba petmine, võltsimine ja häälte varastamine kõigi jaoks. Kes kõige rohkem petaks, see võidaks. Samamoodi sotsiaalmeedia. Hakake korralikult käituma, KOHE!!!!” kirjutas Trump.