Troopiline torm Irene on USA-s nõudnud 40 inimelu

 (2)
Troopiline torm Irene on USA-s nõudnud 40 inimelu
Reuters/Scanpix

Posttroopiline tsüklon Irene on USA-s tapnud 40 inimest ja võimud hoiatavad, et üleujutused jätkuvad põhjaosariikides veel vähemalt kolm päeva. Üle viie miljoni inimese on ilma elektrita.

Ameerika tarbijate föderatsiooni hinnangul võivad kindlustusseltsidele esitatavad kahjunõuded ulatuda seitsme miljardi dollarini, vahendab BBC News.

Torm tekitas ulatuslikke kahjusid USA idarannikul Põhja-Carolinast kuni Vermontini ja on nüüdseks liikunud Kanadasse.

Teisipäeval tutvuvad tormikahjudega Põhja-Carolinas ja Virginias USA sisejulgeolekuminister Janet Napolitano ja põllumajandusminister Tom Vilsack. Vermonti osariiki suundub föderaalse eriolukordade agentuuri juht Craig Fugate.

Kanada kirdeosas on registreeritud esimene Irene'iga seotud inimohver. Montréali lähedal Yamaskas viis tulvavesi kaasa mehe, teatas Québeci politsei.

Ligi veerand miljonit québeclast kaotas ööl vastu esmaspäeva elektrivoolu. Tuulte kiirus ulatus 100 kilomeetrini tunnis.

Associated Pressi teatel on USA 11 osariigis leitud 40 inimese surnukehad. Surma põhjuseks on enamasti langevad puud, kõrged ookeanilained, maha kukkunud elektriliinid ja tulvavesi.