Tragöödias hukkunud Poola presidendi vend kuulati üle

 (10)
LEAD Technologies Inc. V1.01
AFP/Scanpix

Smolenski all koos kaaskonnaga lennuõnnetuses hukkunud Poola presidendi Lech Kaczyński kaksikvend Jarosław käis prokuratuuris ülekuulamisel.

Jarosław Kaczyński rääkis Poola sõjaväeprokuratuuris oma viimasest telefonivestlusest vennaga, mis toimus veidi enne katastroofi, teatab Poola meedia.

Kaczyński kinnitas uurijatele, et nende jutuajamine vennaga ei puudutanud ei presidendilennuki Tu-154 lendu, ega ka eeldatavat maandumiskohta. Õiguse ja Õigluse (PiS) liider kinnitas, et jututeemaks oli nende ema halb tervis.

Poola meedia teatel Lech helistas Jarosławile pool tundi enne tragöödiat. Tema ülekuulamine prokuratuuris kestis üle kolme tunni. Ülejäänud jutuajamise teemadest meediale ei teatatud.

Poola presidendi Lech Kaczyński, abikaasa Maria ja neid saatnud delegatsiooni lennuk Tu-154M kukkus 10. aprillil Smolenski lähistel alla. Hukkusid kõik 96 lennuki pardal olnud inimesed. Poolakad olid teel Katõni massimõrva mälestusüritusele.   

Katastroofi põhjuseid uuritakse siiani. Esialgse versiooni kohaselt põhjustas õnnetuse pilootide eksimus, kes otsustasid soovitustest hoolimata maanduda halbades ilmastikuoludes.