Tormid nõudsid Mehhikos vähemalt 40 inimese elu


Tormid nõudsid Mehhikos vähemalt 40 inimese elu
Foto: Pedro Pardo, AFP

Orkaan Ingrid ja troopiline torm Manuel põhjustasid Mehhiko ida- ja läänerannikul üleujutusi ja maalihkeid, mis nõudsid esmaspäevaks vähemalt 40 inimese elu ning sundisid tuhandeid evakueeruma.

Manuel maabus pühapäeval Mehhikos Vaikse ookeani rannikul, seevastu esimese kategooria orkaan Ingrid jõudis esmaspäeval maale Mehhiko lahelt, nõrgenedes siis troopiliseks tormiks, teatab AFP BNS-i vahendusel.

Siseminister Miguel Ángel Osorio Chong ütles, et kaks kolmandikku riigi territooriumist on saanud tormide käes kannatada.

Veracruzi osariigis sai maalihkes surma 12 inimest. Osariigi kuberneri sõnul on Veracruzis evakueeritud 23 000 inimest.

Viimati räsis Mehhikot kaks tormi vähem kui ööpäeva jooksul 1958. aastal, teatas riiklik meteoroloogiaamet.

Riiklik energiakompanii Pemex evakueeris oma töötajad kolmelt Mehhiko lahe naftaplatvormilt ning sulges 24 naftapuurauku, teatas kompanii oma suhtlusvõrgustiku Twitter kontol.

USA orkaanikeskuse teatel nõrgeneb Manuel Vaikse ookeani rannikult edasi liikudes. Torm maabus Colima osariigis Manzanillo linna lähedal.

Seotud lood:

Vähemalt 21 inimest sai tormi tõttu surma Mehhiko edelaosas Guerrero osariigis, kus evakueeriti tormi teelt üle 2000 inimese ning 21 000 majapidamist on elektrita, ütles tsiviilkaitseametnik Constantino Gonzales Vargas AFP-le.

Üle 40 000 turisti on rannakuurordis Acapulcos tormivangis, linnas on hukkunud 11 inimest.