Toll kahtlustab Eesti salakaubaveoorganisatsiooni viie tonni huuletubaka Soome vedamises

 (30)
Toll kahtlustab Eesti salakaubaveoorganisatsiooni viie tonni huuletubaka Soome vedamises
Foto: OLIVIER MORIN, AFP

Soome toll kahtlustab, et Eesti salakaubaveoorganisatsioon on toonud 2018. aastal Soome umbes 5000 kilogrammi huuletubakat, mida on müüdud ebaseaduslikele hulgimüüjatele. Aktsiisi on kokku maksmata jäänud umbes 2,2 miljonit eurot, teatas toll.

Toll peab peamiseks kahtlusaluseks Eestis elavat keskealist Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse huuletubaka salakaubaveo korraldamises Rootsist Naantali, Turu, Tornio ja Ylitornio piiripunktide kaudu Soome, vahendab Yle Uutiset.

Tolli eeluurimise andmetel on salakaubaveoks kasutatud kommertsliikluses olnud veokeid, matkaautosid ja kaubikuid. Toll konfiskeeris eeluurimise ajal autode peale liimitavaid registreerimismärke, mille abil üritasid salakaubavedajad ilmselt vältida tollikontrolli ja huuletubaka konfiskeerimist piiril.

Toll teatas ka, et konfiskeeris Eesti salakaubaveoorganisatsioonilt eeluurimise ajal mitmeid Soome toodud huuletubakapartiisid, mille kogus on kokku üle 950 kilogrammi. Lisaks sellele konfiskeeris toll septembris ühe laohalli läbiotsimisel kaubikust ja laost kokku ligi 400 kilogrammi huuletubakat. Konfiskeeritud huuletubaka tänavahinnaks hinnatakse mustal turul 380 000 eurot.

Seotud lood:

Toll kahtlustab kokku 11 isikut, kellest neli on olnud vahi all. Lisaks sellele on kinni peetud Soome pealinnapiirkonnas elavad hulgikaupmeesteks peetavad soomlased.

Toll uurib asja raskete maksupettuste ja salakaubaveokuritegudena. Eeluurimine on veel pooleli.