Times: Itaalial oli Talibaniga mittekallaletungilepe

 (20)
Afganistan
AFP/Scanpix

Talibani sõjapealik ja kaks kõrget Afganistani ametnikku kinnitasid neljapäeval, et Itaalia väed on maksnud katuseraha, et vältida rünnakuid enese vastu.

Pärast seda kui Rooma oli igasugust Talibani äraostmist vihaselt eitanud paljastasid afgaanid selle tegevuse kohta rohkemgi üksikasju. Talibani sõjapealik Mohammed Ishmayel ütles, et leping sõlmiti eelmisel aastal, et Kabulist idas asuvas Sarobi piirkonnas teenivaid Itaalia sõdureid ei rünnataks, kirjutab The Times.

„Lepiti kokku, et kumbki pool ei ründa teist poolt. Sellepärast anti meile tookord teada, et me ei tohi NATO vägesid rünnata,” ütles Ishmayel. Taliibidele ei öeldud, millal Itaalia väed piirkonnast lahkuvad ja nad arvasid, et lepingut on rikutud. Afganistani ametnikud ütlesid, et on teadlikud Itaalia vägede sarnasest tegevusest teistes Afganistani piirkondades.

Afganistani valitsuse kõrge ametnik ütles The Timesile, et USA eriväed tapsid Herati provintsis nädal tagasi ühe Talibani sõjapealiku. Teda peeti üheks sõjapealikuks, kes sai Itaalia valitsuselt raha. Afganistani armee kõrge ohvitser kordas samu väiteid, lisades, et kokkulepped sõlmiti nii Sarobis kui Heratis.