Tillerson: Venemaa-vastased sanktsioonid jäävad kuni Ukrainast väljatõmbumiseni

 (65)
Tillerson: Venemaa-vastased sanktsioonid jäävad kuni Ukrainast väljatõmbumiseni
Foto: LEONHARD FOEGER, Reuters/Scanpix

USA Venemaa-vastased sanktsioonid jäävad kehtima, kuni Venemaa tõmbub Ukrainast välja, teatas USA välisminister Rex Tillerson täna Viinis.

„Me ei lepi kunagi Vene okupatsiooni ja Krimmi annekteerimise katsega. Krimmiga seotud sanktsioonid jäävad paika, kuni Venemaa tagastab täieliku kontrolli poolsaare üle Ukrainale,” ütles Tillerson Reutersi vahendusel.

„Ida-Ukrainas ühineme me oma Euroopa partneritega sanktsioonide säilitamisel, kuni Venemaa tõmbab oma väed Donbassist välja ja täidab oma Minski kohustused,” lausus Tillerson Minski kokkulepetele viidates.

Kõneldes Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välisministrite kohtumisel Viinis läks Tillerson kaugemalegi kui päev varem Brüsselis NATO liitlastega kohtudes.

„Me peaksime selle vägivalla allika selgelt välja ütlema,” teatas Tillerson, viidates lisanduvatele relvarahu rikkumistele, mida registreerib OSCE erivaatlusmissioon Ida-Ukrainas.

„Venemaa relvastab, juhib, treenib ja võitleb valitsusvastaste jõudude kõrval. Me kutsume Venemaad ja tema käsilasi lõpetama OSCE erivaatlusmissiooni ahistamise, hirmutamise ja ründamise,” ütles Tillerson.