Texases nakatus ebolasse teine tervishoiutöötaja

 (3)
Texases nakatus ebolasse teine tervishoiutöötaja
Foto: MIKE STONE, AFP

Ka teine tervishoiutöötaja USA Texase osariigis Dallases asuvas haiglas, kus raviti riigi esimest ebolapatsienti, nakatus ise viirusesse, teatas Texase osariigi terviseteenuste amet kolmapäeval.

Amet teatas kolmapäeva varahommikul, et tervishoiutöötaja teatas teisipäeval palavikust ning isoleeriti viivitamatult Dallase haiglasse, vahendab Associated Press.

Tervishoiuametnike sõnul oli viimati nakatunu nende hulgas, kes kandsid hoolt Thomas Eric Duncani eest, kellel diagnoositi ebola pärast Aafrikast naasmist. Duncan suri 8. oktoobril.

Esialgne ebolatest tehti nakatunule teisipäeva hilisõhtul Austini laboratooriumis ning see andis öö jooksul positiivse tulemuse. Kontrolltest tehakse USA föderaalse nakkushaiguste kontrolli ja ennetamise keskuse laboris Georgia osariigis Atlantas.

Seotud lood:

Nakatunud tervishoiutöötajat küsitleti, et teha kiiresti kindlaks kõik tema võimalikud kontaktid, et neid saaks jälgima hakata.

Ametnikud ei tea, kuidas nakatus esimene tervishoiutöötaja. Teine juhtum viitab aga möödalaskmistele selles, kuidas isiklikku kaitseülikonda selga pandi ja seljast ära võeti.