Televisioon teatas põhjakorealastele uue ajastu algusest

 (13)
Korea
Foto: KOREA SUMMIT PRESS POOL, AFP

Ajaloolist kohtumist Kim Jong-uni ja Lõuna-Korea president Moon Jae-ini vahel kajastati Põhja-Korea ametlike kanalite poolt kui uue ajastu algust.

„Ajalooline kohtumine on avanud uue ajastu rahvuslikuks leppimiseks ja ühtsuseks, rahuks ja jõukuseks,“ kirjeldas riiklik uudisteagentuur KCNA. „Allakirjutatud lepingus kinnitasid mõlema maa liidrid ühiseid eesmärke rahu saavutamiseks ja kogu Korea poolsaare tuumavabaks muutmises.“

Analüütikud peavad isolatsionistliku maa ametlikest kanalitest tulevat kajastust eilsest sündmustest oluliseks, kuna see kujundab põhjakorealaste meelsust, olles kooskõlas valitsuse seisukohtadega, märgib uudisteagentuur AP.

Kim Jong-un ja Moon Jae-in andsid eile pärast läbirääkimisi kahe riigi piiril lubaduse vabastada poolsaar tuumarelvadest. Veel lepiti kokku vaenuliku tegevuse lõpetamises kahe riigi vahel, kahe riigi vahelise demilitariseeritud tsooni muutmises "rahutsooniks", lõpetades seal vastastikku propaganda tegemise, relvastuse vähendamises regioonis vastavalt sõjalise pinge leevenemisele ning püüdlustes korraldada läbirääkimised, milles osaleksid ka USA ja Hiina.