Teine piloot kaaperdas Etioopia reisilennuki ja maandus sellega Genfis, kus ta vahistati

 (10)
Teine piloot kaaperdas Etioopia reisilennuki ja maandus sellega Genfis, kus ta vahistati
Foto: Denis Balibouse, REUTERS

Lennufirma Ethiopian Airlines teine piloot kaaperdas esmaspäeval Rooma suundunud lennuki ja lendas sellega Genfi, kus tahtis asüüli paluda, teatasid Šveitsi võimud. Kaaperdaja vahistati.

Boeing 767-300, mille pardal olid 202 reisijat ja meeskonnaliikmed, tõusis õhku Etioopia pealinnast Addis Ababast ja maandus Genfis kella kuue ajal hommikul kohaliku aja järgi. Keegi lennukis olnutest viga ei saanud, vahendab Associated Press.

Genfi lennuvälja tegevjuht Robert Deillon ütles ajakirjanikele, et teine piloot, 1983. aastal sündinud etiooplane, võttis lennuki oma kontrolli alla, kui esimene piloot käis kokpitist väljas.

"Piloot läks tualetti ja ta (teine piloot) lukustas ennast kokpitti," ütles Deillon, kelle sõnul tahtis mees Šveitsis asüüli. "See oli kaaperdamise motiiv."

Genfi prokurör Olivier Jornot ütles, et kaaperdamist uurivad Šveitsi föderaalvõimud ning võidakse esitada süüdistus, mille eest on ette nähtud kuni 20-aastane vanglakaristus.

Kairo lennuvälja ametnikud teatasid, et piloot teavitas kaaperdamisest Lõuna-Egiptuses asuvat Abu Simbeli kontrolltorni. Piloot ei palunud luba Egiptuses maandumiseks ja lennuk liikus edasi Liibüa õhuruumi.

Lendude jälgimise mobiiltelefonirakendus näitas, et lennuk tiirutas Šveitsi linna kohal mitu ringi.