Tappev koroonaviirus nõudis esimese ohvri Euroopas

 (114)
Tappev koroonaviirus nõudis esimese ohvri Euroopas
Foto: Zumapress

Prantsusmaal suri täna Hiina turist, kes oli nakatunud uude koroonaviirusesse, tehes sellest esimese surmajuhtumi väljaspool Aasiat ja Hiinat, kust haigus detsembris alguse sai.

Prantsuse tervishoiuministri Agnès Buzyni sõnul oli ohvriks viiruse epitsentrist Hiina Hubei provintsist pärit 80-aastane naine, vahendab uudistekanal BBC.

Ta saabus Prantsusmaale 16. jaanuaril ja paigutati haiglasse karantiini pärast viirusele vastavate sümptomite avaldumist 25. jaanuaril.

Väljaspool Mandri-Hiinat on seni teatatud vaid kolmest surmajuhtumist - Hongkongis, Filipiinidel ja Jaapanis. Hiinas on viirus nõudnud enam kui 1500 inimese elu, enamik neist Hubeis, kus see esmakordselt ilmnes.

Varem on Pariis teatanud vähemalt 11 kinnitatud koroonaviiruse (ametliku nimega Covid-19) juhtumist. Buzyn ütles, et ka surnud naise tütar on viirusesse nakatunud, kuid arvatakse, et ta on paranemas.

Covid-19 viirusesse nakatunute arv kasvas laupäeval üle 66 000 ja surnute arv 1523-ni. Väljaspool Mandri-Hiinat on seni 24 riigis tuvastatud rohkem kui pooltuhat juhtumit. Reedel teatas Egiptus ka esimesest koroonaviiruse juhtumist Aafrikas.