Taiwan on huvitatud Eesti e-lahendustest

 (4)
Taiwan on huvitatud Eesti e-lahendustest
Urmas PaetFoto: Eero Vabamägi

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet ütles Taipeis kohtumisel Taiwani presidendi Tsai Ying-weniga, et Eesti ja kogu EL peavad eriti oluliseks küberjulgeolekualast koostööd samameelsete maadega ka väljaspool Euroopat.

Paet lisas, et Jaapani ja Lõuna-Korea kõrval on Taiwanil hea küberjulgeolekualane oskusteave ja ekspertiis ning seetõttu tuleb teha tihedamat koostööd nii juhtumite infovahetuse kui ka uute tehniliste lahenduste osas küberkaitse tugevdamiseks.

"Nii Taiqani kõrge majandusareng kui ka demokraatlik ühiskonnakorraldus toetavad senisest tihedamat koostööd mitmetes valdkondades Euroopa riikide, sealhulgas Eestiga," lisas Paet.

Taiwani presidendi sõnul on koostöö Euroopaga väga oluline ning Eesti puhul ollakse huvitatud nii e-lahendustest eri valdkondades kui ka küberkaitsest, sest Eestis asub ka NATO küberkaitsekeskus.

President TsI Ying-wen väljendas muret ka pingete pärast Lõuna-Hiina merel ja piirkonnas laiemalt ning rõhutas vajadust tugevdada demokraatlike riikide vahelist koostööd.