Taiwan evakueeris taifuuni teelt tuhandeid inimesi

 (3)
Taiwan evakueeris taifuuni teelt tuhandeid inimesi
AFP/Scanpix

Taiwan evakueeris esmaspäeval tuhandeid inimesi, sulges koole ja peatas mitmel liinil rongiliikluse seoses taifuun Nanmadoli saabumisega saarele.

Nädalavahetusel Filipiinidel vähemalt 13 inimese elu nõudnud taifuun maabus Taiwani idarannikul Taitungi linna lähedal esmaspäeva varahommikul, teatas meteoroloogiateenistus BNS-i vahendusel.

"See on rängim taifuun, mis on Taiwani tabanud alates Morakotist", mis 2009. aastal surmas või jättis teadmata kadunuks üle 700 inimese, ütles agentuur, märkides, et Nanmadol liigub aeglaselt loodesse ning tuulte kiirus ulatub kuni 38 meetrini sekundis.

Tsiviilkaitsekeskuse andmetel on taifuuni teelt evakueeritud üle 8000 inimese. Kaitseministeerium saatis tuhandeid sõjaväelasi evakueerimisele appi, üleujutatud piirkondades patrullivad armee soomukid.

Kaitseministeerium saatis ka kaks C-130 transpordilennukit päästma 140 turisti, kes jäid taifuuni tõttu lõksu Matsu saarele.

Alates pühapäevast on Taiwani mitmes piirkonnas tulnud üle 500 millimeetri sademeid. Meteoroloogiateenistus hoiatas inimesi, et nad väldiksid mägesid ja madalaid kohti, kuna on maalihete ja üleujutuste oht.

Võimud on andnud maalihkehoiatuse rohkem kui 300 piirkonnale. Taiwani lõunaosas on suletud kõik koolid.

Meteoroloogide prognooside kohaselt peaks taifuun võtma suuna Hiinale.