Tagasilöök: eile paistis, et olukord Itaalias läheb paremaks. Tänane statistika nii lootustandev pole

 (69)
Täiendatud kell 22
Tagasilöök: eile paistis, et olukord Itaalias läheb paremaks. Tänane statistika nii lootustandev pole
AP

Viimastel andmetel on Itaalias koroonaviirusesse nakatunud 80 589 inimest, ööpäevaga lisandus 6203 uut juhtumit. Suri 712 inimest.

Täna teatas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa osakond, et näeb "julgustavaid märke" pärast seda, kui Itaalia teatas varasemast väiksemast uute nakatunute arvust.

Andmed tuginesid eilsetele tulemustele. Eile selgus, et ööpäevaga kasvas uute juhtumite arv 7,5 protsenti (5210 juhtumit). Eelneval paaril päeval oli see olnud üle kaheksa protsendi, pühapäeval 10 protsenti.

Kui vaadata otsa tänastele värskete numbritele, siis protsentuaalne kasv ööpäevas on 8,3 protsenti ja juhtumeid ise 6153. Vahe võib tunduda näiliselt väike, ent nii suurte nakatunute arvu puhul on kasvu vahe siiski suur ja viitab, et kriisi haripunktini pole veel jõutud.

Koroonaviirus laastab ka Hispaaniat. Seal on nüüdseks koroonajuhtumeid 56 197. Ööpäevaga lisandus 6682 juhtumit. Protsentuaalselt kasvas nakatunute hulk 13,49 protsenti.

Üle maailma on praeguseks koroonaviirusesse nakatunud üle 500 000 inimese.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!