Tagandatud president Park jättis lõunakorealaste suureks pahameeleks oma koerad presidendipaleesse maha

 (3)
Tagandatud president Park jättis lõunakorealaste suureks pahameeleks oma koerad presidendipaleesse maha
Foto: NEWS1, REUTERS

Oli raske ette kujutada, et Lõuna-Korea tagandatud president Park Geun-hye võiks muutuda veel ebapopulaarsemaks, kuni ta kolis presidendipaleest välja, jättes sinna maha oma üheksa koera.

Parki naabrid andsid talle 2013. aastal presidendi residentsi ehk Sinisesse Majja kaasa kaks Korea jahikoeratõu Jindo esindajat. Hiljuti lisandus neile seitse kutsikat, mida peetakse emast eraldamiseks veel liiga noorteks, teatas Sinise Maja pressiesindaja Kim Dong-jo kolmapäeval Associated Pressi vahendusel.

Kim ütles, et koerad jäävad presidendi residentsi, kuni nad saadakse uutele omanikele üle anda. Park ütles enne pühapäeval välja kolimist personalile, et nad koerte eest hästi hoolitseksid, teatas Kim.

Korea loomade vastase julmuse ärahoidmise liidu juht Kim Ae-ra ütles, et ühendus esitas Parki koerte pärast esmaspäeval kaebuse Lõuna-Korea korruptsioonivastasele ja kodanikuõiguste komisjonile, mis omakorda palus asja uurida politseil.

Lemmikloomade hülgamine on Lõuna-Korea seaduste järgi karistatav trahviga kuni miljon vonni (873 dollarit).

Parki otsus jätta koerad maha kutsus aga esile koeraarmastajate tulise reaktsiooni ja sotsiaalmeedia ujutati üle vihaste kommentaaridega.