Tadžikistani presidendi sõbrad ja sugulased sõidavad 200 Saksamaalt varastatud autoga

 (13)
Tadžikistani presidendi sõbrad ja sugulased sõidavad 200 Saksamaalt varastatud autoga
Emomali RahmonFoto: Mihhail Klimentjev, RIA Novosti

Ligikaudu 200 Saksamaalt varastatud autot on jõudnud Tadžikistani, kus nendega sõidavad peamiselt president Emomali Rahmoni sõbrad ja sugulased, teatasid ajakirjandus ja Saksa ametnikud neljapäeval.

Saksamaal registreeritud autodele, mille hulgas on 93 BMW-d, jõuti jälile GPS-i abil. Kõmulehe Bild andmetel on juhtum tekitanud hõõrumise Saksa ja Tadžiki võimude vahel, teatab AFP BNS-i vahendusel.

Välisministeeriumi pressiesindaja ei kinnitanud Bildi väidet, et eelmine välisminister Guido Westerwelle olevat Tadžikistani suursaadiku varastatud autode juhtumi tõttu välja kutsunud, kuid ütles, et tadžikkidega on olnud juttu "koostööst võitluses organiseeritud kuritegevusega".

Autode asukoha selgitas välja Saksa ja Leedu uurijate töörühm "Westwind", ütles Berliini linna justiitsosakonna pressiesindaja Lisa Jani. Kui Tadžiki võimud ei vastanud palvele uurimisele kaasa aidata, kirjutas justiitsminister Thomas Heilmann toonasele välisministrile Westerwellele.

"Suurem osa neist autodest on inimeste käes, kellel on Tadžiki presidendiga perekondlikud või ärisuhted," kirjutas Heilmann.

Jani sõnul ei ole Tadžikistan tänini vastanud õigusabipalvele ega astunud samme varastatud autode tagastamiseks.