Taanis koroonaviiruse tõttu tapetud mingid on hakanud massihauast üles tõusma

 (26)
Taanis koroonaviiruse tõttu tapetud mingid on hakanud massihauast üles tõusma
Foto: RITZAU SCANPIX, REUTERS

Taani karusloomafarmides koroonaviiruse levimise takistamiseks tapetud mingid on hakanud sel nädalal massihaudadest üles tõusma, mistõttu kardavad kohalikud elanikud oma tervise pärast.

Taani andis korralduse kõigi farmides elanud minkide tapmiseks varem sel kuul pärast seda, kui leiti, et koroonaviiruse muteerunud vorm, millega nakatus 12 inimest, näitas vähenenud tundlikkust antikehadele, mis võib kahandada ükskõik millise vaktsiini tõhusust, vahendab Reuters.

Vähem kui kaks nädalat pärast tuhandete minkide matmist sõjaväe territooriumile Taani lääneosas on sajad neist pärast lagunedes paisuma hakkamist liivasest pinnasest üles tõusnud, teatas Taani veterinaar- ja toiduamet.

Mingid maeti umbes 2,5 meerit sügavatesse kraavidesse ja kaeti umbes kahe meetri paksuse pinnasekihiga.

Massihaudu valvatakse 24 tundi, et hoida inimesi ja loomi neist eemal, kuni nende ümber on ehitatud tara.

Võimude sõnul ei kujuta hauad endast viiruse levimise ohtu, aga kohalikud elanikud on kaevanud joogivee ja vähem kui 200 meetri kaugusel asuva järve reostumisohu üle.

Mitmed parlamendiliikmed on kiiret tapmist kritiseerinud ning on nõudnud, et mingid kaevataks üles ja põletataks, teatas ajaleht Jyllands-Posten täna.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!