Taani Suur-Belti sillal hukkus rongiõnnetuses kuus inimest

 (39)
Taani Suur-Belti sillal hukkus rongiõnnetuses kuus inimest
Foto: RITZAU SCANPIX, REUTERS

Taani Suur-Belti väina ületaval sillal rammis reisirong osa kaubarongi katusest, mille tagajärjel sai kuus inimest surma ja 16 vigastada.

„Fyni politsei saab nüüd kinnitada, et mitu inimest on kaotanud elu rongiõnnetuses madalsillal üle Suur-Belti. Politseil ei ole praegu lisainformatsiooni hukkunute kohta ja hukkunute arvu,” teatas politsei, vahendab Taani ringhääling DR.

Taani raudteefirma DSB täpsustas, et hukkunuid on kuus.

Alguses teatas DSB, et kaheksa inimest sai kergelt viga, kui rong tabas mingit objekti ja pidurdas järsult.

Õnnetus juhtus kohaliku aja järgi kella 7.30 ajal täna hommikul.

Reisirongis oli 131 reisijat ja kolm töötajat.

Taani avariikomisjoni asejuht Bo Haaning ütles, et reisirong rammis tühja haagist, mis oli kaubarongi platvormvagunilt maha pudenenud.

„Tühi veokihaagis, mis oli kaubarongil, pudenes maha. Siis see kas rammis rongi või sõitis rong sellele otsa,” ütles Haaning.

Tegemist oli DB Cargo kaubarongiga, mis vedas õlut. Kuigi hommikul oli tugev tuul, ei peeta seda veaks, et kaubarongil lubati üle Suur-Belti väina sõita, teatas silla operaatorettevõtte Sund & Bælt tehniline juht Kim Agersø Nielsen.

Tuule kiirus oli alla 21 meetri sekundis. Kui tuule kiirus oleks ületanud 21 meetrit sekundis, oleks rongi kiirust vähendatud 80 kilomeetrini tunnis. Sillale ei oleks rongi lubatud, kui tuule kiirus oleks ületanud 25 meetrit sekundis, teatas Agersø Nielsen.

Foto: RITZAU SCANPIX, REUTERS
Foto: Michael Bager, AP