Taani jõukaim mees saatis viimsele teekonnale oma kolm terroriohvrist last

 (160)
Povlsenid
PovlsenidFoto: Mads Claus Rasmussen, AP

Taani rikkaim mees, moemiljardär Anders Holch Povlsen saatis laupäeval viimsele teele oma kolm last, kes said surma terrorirünnakus Sri Lankal.

Taani rõivafirma Bestseller omanik Povlsen viibis kahe nädala eest koos abikaasa Anne ja nelja lapsega Sri Lankal puhkusel, kui nende hotelli tabas hommikusöögi ajal pommiplahvatus, mille tagajärjel jättis elu kolm perekonna last, vahendab uudisteportaal Iltalehti.

Miljardär peatus ajakirjanduse teatel Sri Lanka pealinnas Colombos asuvas Shangri-La luksushotellis, mis oli üks mitmest majutusasutusest, kus enesetaputerroristide grupp äärmusorganisatsioonist National Thowheeth Jama'ath (NTJ) pomme õhkis.

Hukkunute seas oli 46-aastase Andersi ja 40-aastase Anne poeg Alfred ning tütred Alma ja Agnes.

Taanis Kesk-Jüütimaa piirkonnas Aarhusi lahe ääres asuvas Århus toimunud matustest võttis osa kuninglik pere, peaminister Lars Lokke Rasmussen, aga ka perekonna tütar Astrid, kes saatis taeva poole sümboolse õhupallikogumi.

Anders Holch Povlseni varanduse väärtuseks hinnatakse 41,6 miljardit Taani krooni (5,5 miljardit eurot). Ta päris Bestselleri 28-aastasena oma vanematelt ning ettevõte all tegutseb teiste seas Vero Moda, Only ja Jack&Jones.